همه چیز در مورد جراحی بینی

جراحی بینی که به نام جراحی تغییر شکل بینی نیز شناخته می شود ، یکی از روش های درخواستی در جراحی زیبایی است. رینوپلاستی به شما این امکان را می دهد که با بهبود هارمونی صورت، شکل و اندازه بینی را بدون تغییر فیزیولوژی آن تغییر دهید.

به عبارت دقیق تر، جراحی زیبایی بینی به شما این امکان را می دهد که اندازه بینی را کم یا زیاد کنید (بسیار کوچک، خیلی بزرگ یا خیلی پهن)، شکل پشت (گورو رفته یا با وجود قوز یا قوز) را تغییر دهید. ، پهنای سوراخ های بینی را تغییر دهید و زاویه بین پیشانی و بینی یا بین بینی و لب بالایی را تغییر دهید. این جراحی را می توان در تمام اشکال بینی انجام داد.

جراحی بینی باز یا بسته؟

بسته به تکنیکی که جراح استفاده می‌کند، ما از عمل بینی “بسته” یا “باز” ​​صحبت می‌کنیم .
جراحی بینی بسته برای بینی هایی که دارای ایرادات کوچک به خصوص در نوک آن هستند و یا انحرافات زیادی در نوک بینی ندارند، ارجحیت دارد.

با این تکنیک می توان به خوبی عیوب بینی را اصلاح کرد که البته نباید عدم تقارن عمده داشته باشند. در جراحی بینی بسته تمام برش ها در داخل بینی ایجاد می شود. جراح با استفاده از نور جلو عمل می کند و تمام تغییرات هرم بینی با عبور از سوراخ های بینی انجام می شود. این تکنیک به ویژه دشوار است و فقط توسط جراحان بسیار با تجربه استفاده می شود.

جراحی بینی باز برای اصلاح عیوب مهم مانند عدم تقارن، بینی بزرگ، بینی گیره دار، دو طرفه، انحراف، نوک جمع شده و غیره یا برای اصلاح نتایج شکاف لب و کام یا در موارد ثانویه استفاده می شود.

رینوپلاستی یا بعد از سانحه این تکنیک علاوه بر برش های ایجاد شده در رینوپلاستی “بسته” شامل برشی روی کلوملا (یعنی در پایه هرم بینی) نیز می شود. حتی اگر این تکنیک به درستی اجرا شود، هیچ جای زخم قابل مشاهده ای باقی نمی ماند. جراحی “باز” ​​آسان‌تر انجام می‌شود زیرا به جراح این امکان را می‌دهد تا به طور مستقیم نقایص ساختارهای استخوانی-غضروفی را ببیند که باید اصلاح شوند.

اگر بیمار دارای پهنای بیش از حد سوراخ های بینی باشد، روش جراحی دیگری را می توان با جراحی بسته یا باز همراه کرد که به کمک برش های طولی یا عرضی در پایه بینی، اندازه و شکل سوراخ های بینی را کاهش می دهد.

چه جراحی های دیگری را می توان همراه با جراحی زیبایی بینی انجام داد؟

رینوپلاستی را می توان به تنهایی یا در ترکیب با سایر تکنیک های جراحی مانند بلفاروپلاستی، لیفت صورت، یا سایر جراحی های زیبایی یا عملکردی ( سپتوپلاستی ) انجام داد.

خطرات و عوارض این نوع جراحی چیست؟

جراحی تغییر شکل بینی یکی از سخت ترین و پیچیده ترین عمل های جراحی زیبایی است. هنگامی که این نوع جراحی توسط یک متخصص جراحی پلاستیک، با تجربه در فرم دهی بینی انجام شود نتایج اکثرا خوب است.

با این حال، این یک روش جراحی واقعی است که در آن عوارض (خونریزی، عفونت) نادر است و ممکم است پیش بیاید و رخ دهد که در صورت تجربه و توان بالای پزشک می تواند به راحتی بر آن غلبه کند. برای کاهش خطر عوارض، رعایت دقیق توصیه ها و دستورالعمل هایی که جراح قبل و بعد از جراحی به شما می دهد ضروری است.

برای عمل بینی چه نوع بیهوشی انجام می شود؟

این عمل به طور کلی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. تنها در پیچیده ترین موارد ممکن است بستری شدن در بیمارستان برای یک یا دو شب ضروری باشد. گاهی اوقات جراحی زیبایی بینی کوچک را می توان تحت بی حسی موضعی با آرامبخش انجام داد (این بدان معناست که شما بیدار خواهید بود اما آرام خواهید بود و نسبت به درد بی حس خواهید شد).

عمل بینی حدود یک ساعت طول می کشد، کاملاً بدون درد است و با استفاده از گچ کوچکی که در پشت بینی با دو تکه چسبانده شده اما بدون استفاده از تامپون به پایان می رسد.

سوالات متداول جراحی بینی

س: چه کسی شکل بینی را در جراحی بینی تعیین می کند؟ بیمار یا جراح پلاستیک؟

الف- انتخاب شکل و اندازه بینی عموماً توسط جراح پلاستیک با توافق بیمار انجام می شود و سعی می شود تا حد امکان به اناتومی صورت و خصوصیات فیزیکی بیمار در نظر گرفته شود.

به عنوان مثال، اگر بیمار بسیار قد بلند است، توصیه نمی شود نوک آن بسیار بالا باشد، زیرا اکثر افراد، با قد کوتاه یا متوسط، در نهایت فقط سوراخ های بینی را می بینند. پس در مردان داشتن بینی صاف حتی اگر کمی مهمتر باشد به جای بینی کوچک و رو به بالا ترجیح داده می شود. گاهی اوقات جراح ممکن است تغییرات جزئی را در چانه یا استخوان گونه پیشنهاد دهد تا صورت هماهنگ تر و متناسب تر شود.

سوال. آیا جراحی بینی می تواند مشکلات تنفسی را نیز حل کند؟

پاسخ: بله، سپتوپلاستی می تواند در صورت لزوم با جراحی بینی همراه باشد تا انحراف سپتوم یا سایر مشکلات تنفسی را اصلاح کند.

سوال. چه مدت پس از عمل جراحی بینی می توانم فعالیت ورزشی خود را از سر بگیرم؟

پاسخ. پس از جراحی بینی، توصیه می شود حداقل یک ماه که زمان کامل شدن فرآیند استخوان سازی بینی است، در معرض خطر ضربه و ورزش تحت هیچ عنوانی قرار نگیرید.

سوال. آیا جراحی بینی دردناک است؟

پاسخ- جراحی زیبایی بینی یک جراحی دردناک نیست. برخی از بیماران گزارش می دهند که در حین جراحی یا هنگام برداشتن تامپون احساس درد کرده اند. در واقع، این عمل مطلقاً دردناک نیست، زیرا یا با بیهوشی عمومی (یعنی بیمار کاملاً خواب است) یا با بی‌حسی موضعی همراه با آرام‌بخش انجام می‌شود (به این معنی که بیمار بیدار است، اما آرام است و نسبت به درد حساس نیست).

سوال. چه زمانی می توانم بعد از جراحی بینی دوباره عینک خود را بزنم؟

الف- استفاده از عینک حداقل به مدت یک ماه توصیه نمی شود. اگر امکان استفاده از لنزهای تماسی وجود ندارد، باید عینک را با دست بگیرید و از قرار گرفتن فریم روی بینی خودداری کنید.

س. آیا بینی من بعد از برداشتن گچ شکل نهایی خود را به خود می گیرد ؟

الف- بعد از برداشتن گچ، بینی بسیار متورم نسبت به قبل از جراحی است، به‌خصوص در نوک بینی که تورم بیشتر است. نتیجه نهایی زیبایی بینی تقریباً یک سال پس از عمل به طور قطعی به دست خواهد آمد پس صبور باشیدو عجله نکنید.

به طب دائم امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.