تورنیکت با طب دائم 1

شرکت پزشکی طب دائم در زمینه فروش انواع تورنیکت ها فعالیت وارد برای مشاوره و خرید با ما در تماس باشید.

انواع تورنیکت


سه نوع تورنیکت وجود دارد: تورنیکت جراحی، تورنیکت اورژانسی و تورنیکت توانبخشی.

تورنیکت های جراحی

تورنیکت

کاف تورنیکت با تثبیت کننده دسته کاربردی قابل رها شدن در تورنیکت های حلقه ای سیلیکونی یا تورنیکت های حلقه ای الاستیک، تورنیکت در اندازه های مختلفی وجود دارد. برای تعیین اندازه صحیح تورنیکه، باید دور اندام بیمار در محل انسداد مورد نظر اندازه گیری شود و همچنین فشار خون او برای تعیین بهترین مدل اندازه گیری شودهنگامی که مدل صحیح انتخاب شد،

معمولاً به دو پرسنل پزشکی استریل برای اعمال دستگاه نیاز است. بر خلاف تورنیکت پنوماتیک، تورنیکت حلقه سیلیکونی باید پس از قرار دادن پرده روی بیمار اعمال شود. این به دلیل استریل بودن دستگاه است.اکثر دستگاه ها به کار دو نفره نیاز دارند (به استثنای مدل فوق العاده بزرگ)

یک نفر مسئول نگه داشتن اندام بیمار است. دیگری دستگاه را روی اندام قرار می دهد (مدل های بسیار بزرگ ممکن است به دو نفر نیاز داشته باشند).
کاربرد:
تورنیکت حلقه ای الاستیک روی اندام بیمار قرار می گیرد. اگر روی دست یا پا قرار داده شود، تمام انگشتان دست یا پا باید در داخل تورنیکت محصور شوند.
دستگیره های تورنیکه باید به صورت داخلی به سمت جانبی در اندام فوقانی یا خلفی-قدامی در اندام تحتانی قرار گیرند.
شخصی که دستگاه را اعمال می کند باید شروع به چرخاندن دستگاه کند در حالی که فرد مسئول اندام باید اندام را صاف نگه دارد و کشش محوری را حفظ کند.
پس از رسیدن به محل انسداد مورد نظر، تسمه ها را می توان برید یا درست زیر حلقه گره زد.
می توان یک پنجره را برش داد یا بخش جوراب ساق بلند را به طور کامل جدا کرد.
پس از اتمام جراحی، دستگاه با یک کارت برش ارائه شده قطع می شود.
تورنیکت حلقه ای الاستیک از توصیه های مشابهی که برای استفاده از تورنیکت پنوماتیک ذکر شده است پیروی می کند:

نباید بیش از 120 دقیقه روی اندام بیمار استفاده شود، زیرا قطع جریان خون ممکن است باعث آسیب سلولی و نکروز شود.
تورنیکه نباید روی عصب اولنار یا عصب پرونئال قرار گیرد.
دستگاه حلقه سیلیکونی برای بیمارانی که مشکلات خونی مانند DVT، ادم و … دارند قابل استفاده نیست.
بیمار مبتلا به ضایعات پوستی یا بدخیمی باید از این نوع تورنیکه استفاده کند.
در تعویض زانو مجموعه شواهد کنونی نشان می‌دهد که اگر از تورنیکت در جراحی تعویض زانو استفاده شود، احتمالاً خطر عوارض جانبی شدید و درد پس از عمل را افزایش می‌دهد.شواهد هیچ مزیت روشنی بر عملکرد بیمار، موفقیت درمان یا کیفیت زندگی نشان ندادند

حلقه سیلیکونی تزریق خودکار
تورنیکت انتقال خودکار حلقه سیلیکونی (SRT/ATT/EED)، یا تورنیکت انتقال خودکار جراحی (HemaClear)، یک تورنیکت ساده برای استفاده، مستقل و مکانیکی است که از یک حلقه سیلیکونی، استرک و تسمه های کششی تشکیل شده است. منجر به تخلیه و انسداد اندام در عرض چند ثانیه پس از استفاده می شود. تورنیکیت

را می توان برای اعمال اندام در اتاق عمل یا در طب اورژانس به عنوان وسیله ای برای تثبیت بیمار تا زمانی که درمان بعدی اعمال شود استفاده کرد

تورنیکت کاربردی رزمی
تورنیکت کاربردی رزمی (CAT) توسط تد وستمورلند ساخته شده است. این توسط ارتش ایالات متحده و ائتلاف برای ارائه یک تورنیکت کوچک و مؤثر در موقعیت‌های رزمی میدانی به سربازان استفاده می‌شود. همچنین در بریتانیا توسط خدمات آمبولانس NHS، همراه با برخی از خدمات آتش نشانی و نجات بریتانیا استفاده می شود.

این واحد از بادگیر با مکانیزم قفل استفاده می‌کند و می‌تواند به صورت خودکار اعمال شود. CAT توسط پرسنل نظامی و اورژانس در سراسر جهان پذیرفته شده است.

یک پروژه پرینت سه بعدی مبتنی بر سخت افزار باز به نام Glia Tourniquet[8] (نوع بادگیر) به تورنیکت های اضطراری این امکان را می دهد تا از تولید توزیع شده برای ساخت آنها با مواد ۷ دلاری استفاده کنند. نگرانی‌ها در مورد کنترل کیفیت تورنیکت‌های تولیدی توزیع‌شده تا حدی با یک دستگاه تست منبع باز برطرف شد.[دستگاه تست تورنیکت کمتر از 100 دلار قیمت دارد.

پس از کالیبره شدن با یک مانیتور فشار خون، ال سی دی داخلی محدوده اندازه گیری تستر (0 تا 200 نیوتن) را نمایش می دهد، که می تواند برای آزمایش اعتبار سنجی تمام تورنیکت ها استفاده شود


سیستم تورنیکت جراحی AT4 مورد استفاده در ارتوپدی و اورژانس یک طراحی کاملاً جدید است که استفاده از آن بصری و ساده است.
سیستم AT4 Tourniquet بصری، جمع و جور، قوی، وزن سبک و استفاده بسیار آسان است. این یک تورنیکت الکترونیکی دو کاناله پیشرفته با منبع تغذیه یکپارچه است. این بدان معناست که نیازی به منبع هوای فشرده خارجی ندارد و دارای یک پایه متحرک و شیلنگ تامین کاف است.

Tourniquet الکترونیکی از منبع هوای یکپارچه خود کار می کند. در نتیجه، این بدان معناست که نیازی به شیلنگ های تامین هوا، سیلندرهای هوای پزشکی یا سیم برق نیست. از حداقل انرژی استفاده می کند،

باتری 25 ساعته می تواند در تمام طول روز بدون نیاز به شارژ مجدد تا پایان لیست مورد استفاده قرار گیرد. سیستم Tourniquet همچنین بررسی های خود تشخیصی خودکار را در هنگام راه اندازی کامل می کند. این بدان معناست که دستگاه هر بار که روشن می شود کالیبره می شود.

طیف وسیعی از دستگاه‌های تورنیکت پزشکی موجود از Braun & Co. Limited را مرور کنید. همه محصولات توسط تیم مجرب ما برای ایجاد دستگاه های فشرده کننده و باندهای فشرده سازی موثر توسعه یافته اند.

تمام تجهیزات ما با خدمات کامل پس از فروش ارائه می شود. در کنار این، آموزش تعمیر و نگهداری برای اطمینان از طول عمر محصول انتخابی شما وجود دارد.

در مجموعه ای که به طور ماهرانه توسعه یافته است، ما یک تورنیکت دستی و تورنیکت های پنوماتیک با اتصال دهنده های فشار کاف و روکش های یکبار مصرف سرآستین داریم.

ما جدیدترین دستگاه تورنیکت SCT2x2 و دستگاه تورنیکت SCT5 را به همراه تعدادی گزینه و لوازم جانبی دیگر داریم.
سابقه و هدف: با توجه به موفقیت اخیر تورنیکت های اضطراری، تخلیه اندام دیگر شایع ترین علت مرگ قابل پیشگیری در میدان جنگ نیست. هموراژی که در حال حاضر به تورنیکت تنه ای متمایل است. هدف از مطالعه حاضر بحث در مورد شکاف های امروزی در کنترل خونریزی میدان نبرد و راه حل های نامزد به منظور تحریک پیشرفت مراقبت از مجروحان رزمی پیش بیمارستانی است.

روش‌ها: مروری بر ادبیات، بررسی بازار از دستگاه‌های کاندید، درخواست دستگاه‌ها و تحلیل وضعیت فعلی در مورد کنترل خونریزی میدان نبرد انجام شد.

یافته‌ها: کنترل خونریزی برای زخم‌ها در محل اتصال بین تنه و اندام‌ها و گردن یک شکاف مراقبتی در جنگ کنونی است و از این میان، ناحیه لگن (شامل باسن و کشاله ران نزدیک به رباط اینگوینال) شایع‌ترین ناحیه است. گزارش‌های تاریخی و اخیر اطلاعات پس‌زمینه‌ای را ارائه می‌دهند که نشان می‌دهد

پیچ‌های تنه ابزار قابل قبولی برای کنترل خونریزی پیوندی در میدان جنگ هستند. درخواست برای دستگاه های کاندید نمونه های اولیه اندکی را به همراه داشت که تنها یکی از آنها توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شد.

نتیجه‌گیری: به منظور حل شایع‌ترین علت مرگ قابل پیشگیری در میدان نبرد، خونریزی پیوندی از ناحیه لگن، رویکرد برنامه‌ریزی‌شده، بررسی سیستماتیک تحقیق، ساخت دستگاه و مدل و ارائه یک دستگاه خوب با آموزش مناسب است.

تورنیکت تاکتیکی صلیب سرخ آمریکایی SOF یک تورنیکت آسان برای استفاده برای همه محیط ها است. اجزای آلیاژی با استحکام بالا و سبک وزن در نواحی حیاتی عملکرد استفاده می‌شوند که قابلیت اطمینان را در چالش‌برانگیزترین شرایط و بزرگترین اعضا تضمین می‌کنند. لطفاً توجه داشته باشید: این دستگاه تورنیکه بدون باد یک دستگاه تأیید شده توسط کمیته مراقبت از تلفات رزمی تاکتیکی (CoTCCC) در سال 2019 است.

سگک: رابط قلاب و سگک با استحکام بالا برای امنیت، استحکام و سهولت کاربرد طراحی شده است. این طراحی امکان مسیریابی سریع تسمه تورنیکت را بدون نیاز به رزوه دادن مجدد تار از طریق یک سگک فراهم می کند.

با حذف نیاز به مسیریابی مجدد تار، استفاده از تورنیکت در هنگام کار در شرایط استرس آسان تر می شود و زمان استفاده را کاهش می دهد، که هر دو می توانند منجر به کاهش سطح از دست دادن خون و مراقبت با کیفیت بهتر از بیمار شوند.

بند فشاری: تورنیکت همچنین دارای یک بند تورنیکت 1 ½ ​​اینچی واقعی است که الگوی فشرده سازی گسترده تری را نسبت به اکثر تورنیکت های استاندارد یا تورنیکت هایی با نوار منقبض 1 اینچی که از طریق آستین 1 ½ اینچی حرکت می کند ارائه می دهد.


تورنیکت ها به طور معمول و ایمن در جراحی های اندام در سراسر جهان استفاده می شوند. استفاده از تورنیکه فیزیولوژی طبیعی را تغییر می دهد. بیماران سالم این تغییرات فیزیولوژیکی را به خوبی تحمل می کنند، اما این تغییرات فیزیولوژیکی ممکن است به خوبی توسط بیماران با عملکرد ضعیف قلبی قابل تحمل نباشد. این بررسی تغییرات فیزیولوژیکی مرتبط با استفاده از تورنیکه، تمرین ایمن را مورد بحث قرار می دهد

آخرین به روز رسانی ها را در مورد استفاده از تورنیکه ارائه می دهد. جستجوی متون سیستماتیک PubMed، MEDLINE، ScienceDirect و Google Scholar انجام شد. نتایج جستجو به کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی‌شده و کنترل‌شده و مرورهای سیستمیک محدود شد. مقالات در این بررسی خلاصه شده است.

معرفی
استفاده از تورنیکه یک عمل رایج در جراحی های ارتوپدی و پلاستیک است. آنها دستگاه های فشاری هستند که جریان خون به اندام ها را مسدود می کنند تا میدان جراحی بدون خون ایجاد کنند و از دست دادن خون بعد از عمل را کاهش دهند.

آنها همچنین برای بی حسی منطقه ای داخل وریدی (Bier’s block) برای جلوگیری از گسترش مرکزی بی حس کننده های موضعی استفاده می شوند. استفاده از تورنیکه با عوارض متعددی همراه است و در طول سال ها دستخوش تغییرات مختلفی برای بهبود ایمنی شده است.

استفاده از آن با تغییرات فیزیولوژیکی متعددی همراه بوده است که می تواند بر نتیجه بیمار پس از جراحی تأثیر بگذارد. بنابراین تیم عمل از جمله متخصص بیهوشی باید دانش درستی در مورد کاربرد آن داشته باشند. این بررسی تغییرات فیزیولوژیکی مرتبط با استفاده از تورنیکت و شیوه‌های ایمنی را مورد بحث قرار می‌دهد و آخرین به‌روزرسانی‌ها را در مورد استفاده از تورنیکت ارائه می‌کند.

تورنیکه اولین بار در زمان های قدیم به عنوان وسیله ای برای نجات جان و اندام در هنگام جراحات استفاده می شد. با این حال، تورنیکه به عنوان یک وسیله تهدید کننده اندام در برخی موارد که مورد سوء استفاده قرار می گیرد، تعریف شده است. تاریخچه استفاده از تورنیکت متعلق به قرون وسطی است، زمانی که برای اولین بار در نبرد فلاندر در سال 1674 یک نوار تنگ برای سربازان مجروح استفاده شد.

تعریف تورنیکه
تورنیکه وسیله ای منقبض کننده یا فشرده کننده است که برای کنترل گردش خون وریدی و شریانی به یک اندام برای مدتی استفاده می شود

انواع تورنیکت
تورنیکت های اضطراری نوار محکم بسته شده در اطراف اندام (بالایی یا پایینی) برای جلوگیری از از دست دادن خون شدید ناشی از ضربه به اندام در هنگام اضطرار. باید به عنوان آخرین راه حل برای کنترل خونریزی استفاده شود. تورنیکت های اضطراری به طور گسترده توسط ارتش برای نجات جان افراد در طول جنگ استفاده می شود.
تورنیکت‌های جراحی جراحان را قادر می‌سازد تا با جلوگیری از جریان خون به اندام، در یک میدان جراحی بدون خون کار کنند و امکان انجام روش‌های جراحی با دقت، ایمنی و سرعت بهتر را فراهم می‌کنند. آنها دو طرح اساسی دارند – غیر بادی و بادی. اغلب این دو نوع تورنیکت در جراحی های ارتوپدی و پلاستیک، مانند بی حسی منطقه ای داخل وریدی (بیهوشی با بلوک Bier) با هم استفاده می شوند.
تورنیکت های غیر بادی (غیر پنوماتیک) تورنیکت های غیر بادی از لاستیک یا پارچه الاستیک ساخته می شوند. امروزه استفاده جراحی از آنها به تنهایی محدود شده است زیرا با سیستم های تورنیکت مدرن جایگزین شده اند.
تورنیکت پنوماتیک تورنیکت‌های بادی از گاز فشرده برای باد کردن مثانه یا کاف برای مسدود کردن یا محدود کردن جریان خون استفاده می‌کنند. یک دستگاه تنظیم کننده روی دستگاه تورنیکه می تواند میزان فشار کاف وارد شده به اندام را کنترل کند. فشار توسط یک پمپ الکتریکی یا یک منبع هوای فشرده مرکزی تامین می شود.

تورنیکت ها دارای دسته بندی های زیادی هستند که معرفی تمامی نمونه های آن ها خارج از بحث این مقاله میباشد اما در حالت کلی، تورنیکت ها به دو دسته جراحی (surgery) و اضطراری (Emergency) تقسیم میشوند. ت

ورنیکت های جراحی در عمل های زیبایی و ارتوپدی و همچنین بی حسی استفاده میشوند. تورنیکت های اضطراری برای جلوگیری از خونریزی ( به طور مثال در تصادفات یا در جنگ) استفاده میشود.
همچنین تورنیکت ها را میتوان به دو دسته پنوماتیک (pneumatic) و اسمارچ (Esmarch) دسته بندی کرد.
دسته بندی های دیگری نیز برای تورنیکت مانند زیر موجود است:

⦁ MILITARY EMERGENCY TOURNIQUET (MET): GENERATION 1, 2 & 3.

⦁ COMBAT APPLICATION TOURNIQUET (CAT): MULTIPLE GENERATIONS.

⦁ SPECIAL OPERATIONS FORCES TOURNIQUET (SOF-T) AND SOF-T WIDE.

⦁ MECHANICAL ADVANTAGE TOURNIQUET (MAT)

⦁ RATCHETING MEDICAL TOURNIQUET (GENERATION 3)

⦁ EMERGENCY MEDICAL TOURNIQUET (EMT)

اجزای تورنیکت پنوماتیک

پنج جزء اساسی عبارتند از:

کاف بادی (مثانه)
منبع گاز فشرده
نمایشگر فشار
یک تنظیم کننده فشار
لوله اتصال.
کاف بادی

فشار به محیط اندام توسط گاز فشرده وارد می شود که در داخل کاف تورنیکه وارد مثانه می شود. انواع مختلفی از کاف ها در دسترس هستند و انتخاب مناسب در درجه اول توسط روش های مناسب و جراحی تعیین می شود. هنگام انتخاب کاف، معیارهای زیر در نظر گرفته می شود:

محل کاف
طراحی مثانه تک در مقابل دوگانه
شکل سرآستین
طول کاف
عرض کاف
سرآستین های یکبار مصرف در مقابل استفاده مجدد
برنامه های تخصصی
محافظت از اندام

طول و عرض کاف تورنیکت باید فردی باشد – با توجه به اندازه و دور اندام بیمار. کاف تورنیکت باید حداقل سه اینچ اما بیش از 6 اینچ همپوشانی داشته باشد.همپوشانی بیش از حد باعث افزایش فشار و چرخش یا چروک شدن بافت نرم زیرین می شود. همپوشانی بسیار کوچک، تورم موثر تورنیکت را به خطر می اندازد و می تواند منجر به آزاد شدن غیرمنتظره یا انقباض ناکافی شود.

عرض کاف باید بیشتر از نصف قطر اندام باشد. کاف‌های پهن‌تر خطر آسیب به بافت زیرین را با پراکنده کردن فشار در سطح بزرگ‌تری به حداقل می‌رسانند.کاف‌های پهن‌تر به طور مداوم جریان خون را با فشار پایین‌تری در بزرگسالان و کودکان مسدود می‌کنند.

تورنیکت ها باید روی اندام در نقطه حداکثر دور قرار گیرندقبل از استفاده از تورنیکه باید یک پد نرم در اطراف اندام قرار داده شود. می تواند به کاهش چین و چروک و برش بافت های نرم کمک کند. لوله کاف باید روی یا نزدیک قسمت جانبی اندام قرار گیرد تا از فشار بر روی اعصاب و پیچ خوردگی لوله جلوگیری شود.

علت شماره 1 مرگ و میر قابل پیشگیری پس از آسیب، خونریزی است. خونریزی شدید می تواند در کمتر از 5 دقیقه منجر به مرگ شود، بنابراین، باید با استفاده از روشی به نام ABC و تورنیکه به سرعت عمل کنید:
خونریزی: منبع خونریزی را پیدا کنید. هر لباسی را که ناحیه آسیب دیده را پوشانده است بردارید.
کمپرس: اگر آسیب به پا یا بازو وارد شده است، باید از تورنیکت استفاده کنید. تورنیکه را باز کنید و 2 تا 3 اینچ بالاتر از محل زخم قرار دهید. تورنیکه را روی مفصل قرار ندهید، در صورت لزوم از بالای مفصل بروید.
سپس، این مراحل را دنبال کنید:

تورنیکه را با کشیدن انتهای آزاد آن محکم کنید.
بادگیر را بپیچید تا خونریزی متوقف شود، سپس بادگیر را در جای خود محکم کنید.
در نهایت، به زمان اعمال تورنیکه توجه داشته باشید، آن را یادداشت کنید یا به اولین پاسخ دهندگان زمانی که رسیدند بگویید.
با استفاده از این مراحل، می توانید به طور موثر کمک های اولیه و کمک به توقف خونریزی ارائه دهید.

تاریخچه تورنیکت

حکاکی پتی تورنیکت از سال 1798 در طول لشکرکشی‌های اسکندر مقدونی در قرن چهارم قبل از میلاد، از تورنیکت‌ها برای جلوگیری از خونریزی سربازان مجروح استفاده می‌شد. رومی ها از آنها برای کنترل خونریزی، به ویژه در هنگام قطع عضو استفاده می کردند. این تورنیکت‌ها تسمه‌های باریکی بودند که از برنز ساخته می‌شدند و برای راحتی فقط از چرم استفاده می‌کردند.

سر گیلبرت بلن از موضوع یک تورنیکت برای هر مرد در نبرد حمایت می کند.
در سال 1718، جراح فرانسوی ژان لوئیس پتی، یک دستگاه پیچ برای مسدود کردن جریان خون در محل‌های جراحی ساخت. قبل از این اختراع، تورنیکه یک چرخ ساده بود که با چرخاندن یک میله سفت می شد (به همین دلیل نام آن تورنیکت از تورنر = به چرخش است).

در سال 1785 سر گیلبرت بلین از این موضوع حمایت کرد که در نبرد، هر ملوان نیروی دریایی سلطنتی باید یک تورنیکت حمل کند:

اغلب اتفاق می‌افتد که مردان قبل از دریافت کمک خونریزی می‌کنند و یا آنقدر خون از دست می‌دهند که قادر به انجام عمل جراحی نیستند. برای جلوگیری از این امر، پیشنهاد شده و در برخی مواقع تمرین شده است که هر مردی یک بند یا نخ طناب به همراه داشته باشد تا در صورت خونریزی زیاد، یک عضو را ببندند.

اگر ایراد شود که این امر از نظر جدیت ممکن است برای ارعاب مردم عادی باشد، حداقل افسران باید از احتیاط خاصی استفاده کنند، به ویژه اینکه بسیاری از آنها و بالاترین درجه در عرشه یک چهارم مستقر هستند.

نقش حیاتی تورنیکت ها و آموزش برای استفاده
به گفته دکتر سعید و همکارانش در مجله پزشکی هلال احمر ایران در فوریه 2015، از زمان سوشروتا، جراح هندی، در سال 600 قبل از میلاد، تورنیکت ها به اشکال مختلف مورد استفاده قرار گرفته اند. نمونه دیگری از استفاده اولیه از تورنیکه شامل دکتر اتین مورل در نبرد فلاندر در سال 1674 – که سرآغاز تورنیکت‌های مدرن تلقی می‌شود – در سال 2007 در مجله پزشکی اورژانس توسط دکتر لی و همکارانش منتشر شد.

تورنیکت ها تاریخچه ای طولانی اما متناقض دارند. برخی تورنیکت ها را «ابزار شیطانی که گاهی یک زندگی را نجات می دهد» نامیده اند، مانند گزارشی که در سال 2001 توسط دکتر کوپلند و همکارانش به صلیب سرخ ارائه شد. اخیراً، تورنیکت‌ها به عنوان نجات‌دهنده‌های ارزشمند تلقی می‌شوند، مشروط بر اینکه به‌درستی و درست استفاده شوند.

دکتر Sztajnkrycer می گوید که هدف اصلی تورنیکه متوقف کردن خونریزی خارجی تهدید کننده زندگی است. بیشتر چنین شرایط خونریزی ناشی از تروما است. خدمات اورژانس پزشکی امروزه به طور مرتب از تورنیکت ها در کنار سایر روش های کنترل خونریزی استفاده می کنند.

او می گوید که تورنیکت ها مفید هستند زیرا حفظ فشار ثابت برای مدت طولانی با استفاده از فشار ساده دشوار است. و تورنیکت ها از ایجاد اختلال در لخته جلوگیری می کنند و امکان حمل و نقل ایمن تر بیمار را فراهم می کنند.

دکتر Sztajnkrycer، با اشاره به مطالعه اخیر منتشر شده در Journal of Trauma and Acute Care Surgery که نشان می‌دهد تا یک چهارم مواقع از آن‌ها استفاده نادرست می‌شود، می‌گوید: تورنیکت‌ها اغلب اشتباه درک می‌شوند و به اشتباه استفاده می‌شوند.

او می گوید: «داشتن تورنیکت عالی است، اما دانستن نحوه استفاده از آن بسیار بهتر است».

برخی از اشتباهات تورنیکه که دکتر Sztajnkrycer شاهد آن بوده است عبارتند از

قرار دادن تورنیکت در محل اشتباه
استفاده از تورنیکت در شرایط نامناسب
باند تورنیکه را خیلی شل بمالید
شکستن بادگیر
شل کردن تورنیکت پس از کنترل خونریزی
ترس بزرگ در مورد تورنیکت این است که محدود کردن خون رسانی به اندام می تواند منجر به قطع عضو شود. دکتر Sztajnkrycer اشاره می کند که به نظر نمی رسد در اکثر برنامه های غیرنظامی تورنیکه چنین باشد.

قرار دادن تورنیکت در محل برای دو ساعت یا کمتر – زمانی که اکثر بیماران می‌توانند به بیمارستان بروند – نباید هیچ عارضه بدی فراتر از آسیب‌های ناشی از جراحتی که نیاز به تورنیکت دارد، داشته باشد. به طور معمول حداقل 4 تا 6 ساعت طول می کشد تا تورنیکت ها باعث آسیب شوند.

برای استفاده صحیح از تورنیکه، او می گوید که باید تصمیم گرفت:

این خونریزی تهدید کننده زندگی است
موقعیت مکانی برای استفاده از تورنیکه مناسب است
روش دیگر کنترل خونریزی، مانند گاز هموستاتیک، بهتر با شرایط مناسب است
کمیته جراحان آمریکا (ACS) در مورد تروما، برای کمک به تجهیز مردم به استفاده صحیح از روش‌های کنترل خونریزی مانند تورنیکت‌ها برای جلوگیری از خونریزی تهدیدکننده زندگی، برنامه Stop the Bleed را اجرا می‌کند

.

تورنیکت های بداهه
متأسفانه، گاهی اوقات ممکن است فردی با خونریزی شدید مواجه شود و یک تورنیکت تجاری مدرن در دست نداشته باشد. دکتر Sztajnkrycer می گوید که اغلب از او در مورد تورنیکت های بداهه مانند کمربند، روسری یا کراوات سؤال می شود.

او نشان می‌دهد که مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۷ در مورد استفاده از تورنیکت‌های مجری قانون که در Prehospital Disaster Medicine منتشر شد، نشان داد که تورنیکت‌های بداهه شش بار از هفت بار شکست خوردند. با وجود این میزان موفقیت کم، دکتر Sztajnkrycer می‌گوید استفاده بداهه از تورنیکه ارزش یادگیری دارد، زیرا می‌تواند جان انسان‌ها را نجات دهد.

او می‌گوید: “یک تورنیکت بداهه بهتر از هیچ است، اما باید فیزیک را درک کنید.” ما باید در مورد آموزش تکنیک‌های بداهه تورنیکت بهتر عمل کنیم.»

چگونه برای استفاده صحیح از تورنیکت آماده شویم
به گفته دکتر Sztajnkrycer، استفاده از تورنیکه نیاز به آموزش دارد، زیرا همیشه شهودی نیست. صرف یک صبح برای یادگیری نحوه بستن تورنیکت احتمالا کافی نیست. این غیر معمول نیست که ارائه دهندگان غیرمتخصص نحوه استفاده از آنها را آموزش ببینند و چند ماه بعد فراموش کنند که چگونه این کار را انجام دهند. این امر به ویژه با توجه به اینکه تورنیکت تقریباً همیشه در شرایط استرس استفاده می‌شود و مغزها تحت استرس شدید پردازش مشکل دارند، صادق است.

او می‌گوید: «کاربرد تورنیکه آنطور که مردم فکر می‌کنند آسان نیست. “شما فکر می کنید این یک وسیله ساده است، اما برای درست و محکم کردن آن و استفاده مناسب از بادگیر، نکات ظریفی وجود دارد.”

دکتر Sztajnkrycer پیشنهاد می کند که بررسی کاربرد تورنیکه حداقل هر سه ماه یکبار برای آمادگی بسیار مهم است. او تاکید می کند که بهترین راه برای تقویت نحوه انجام کاری مانند استفاده از تورنیکت، آموزش دیگران و عیب یابی اشتباهات آنهاست.

او می‌گوید: «اگر به 15 تا 20 نفر به طور منظم استفاده از تورنیکت را آموزش دهید، و به دیگران آموزش دهید که ضرب‌کننده نیرو باشند، آن را برای خود تقویت می‌کنید.

دانستن اینکه چگونه می توان از یک تورنیکه به پانسمان هموستاتیک یا فشاری تنزل داد، برای درمان بیماران ترومای خونریزی دهنده نیز بسیار مهم است، و او پیشنهاد می کند که آموزش تورنیکه برای ارائه دهندگان پزشکی – برخلاف عموم مردم – باید این مهارت را در خود داشته باشد.

او فراتر از آموزش اعضای تیم تروما یک مرکز، آموزش تورنیکه را برای دیگرانی که در نزدیکی خلیج تروما کار می کنند و دانش تخصصی تروما ندارند، مانند فلبوتومیست ها، تکنسین های تشعشع یا نمایندگان میز بخش اورژانس را تشویق می کند.

او می‌گوید: «یک جفت دست اضافی را برای قرار دادن تورنیکت آموزش دهید تا بتوانید وقت خود را صرف مهارت‌های پیشرفته‌تر کنید».

یکی از در معرض ترین موقعیت ها و دور از کابین خلبان است، جایی که جراح و دستیارانش در آن قرار می گیرند. این علت مرگ دوست من کاپیتان باین از آلفرد بود که زانویش با شلیک گلوله به حدی شکسته شده بود که مجبور به قطع عضو شده بود که در اثر عمل جراحی منقضی شده بود، در نتیجه ضعف ناشی از از دست دادن خون در حمل او تا کنون. از آنجایی که دریاسالار در این مواقع افتخار حضور در کنارش را به من می‌داد،

من در جیبم چندین تورنیکت از یک ساختار ساده حمل می‌کردم، در صورتی که تصادفات برای هر فردی در عرشه یک چهارم مستلزم استفاده از آنها بود.

در دهه 2000، تورنیکه حلقه سیلیکونی، یا حلقه الاستیک تورنیکت، توسط نوام گاوریلی، استاد پزشکی و پزشک سابق اورژانس توسعه یافت تورنیکت از یک حلقه الاستیک ساخته شده از سیلیکون، کتانی و تسمه های کششی ساخته شده از روبان تشکیل شده است

برای چرخاندن دستگاه روی اندام استفاده می شود. حلقه حلقه سیلیکونی خون را از اندام خارج می کند در حالی که دستگاه در حال چرخاندن است، و پس از رسیدن به محل انسداد مورد نظر، اندام را مسدود می کند.

برخلاف تورنیکت‌های مکانیکی تاریخی، این دستگاه خطر فلج عصبی را کاهش می‌دهد نسخه تورنیکه جراحی دستگاه کاملاً استریل است و به دلیل مشخصات باریک آن که منجر به میدان جراحی بزرگ‌تر می‌شود، دسترسی جراحی را بهبود می‌بخشد. مشخص شده است که این روش جایگزین ایمن برای اکثر روش‌های ارتوپدی اندام است،

اما به طور کامل جایگزین استفاده از دستگاه‌های تورنیکت معاصر نمی‌شود.اخیراً تورنیکه حلقه سیلیکونی در زمینه های پزشکی اورژانس و روش های عروقی استفاده شده است.

پس از جنگ جهانی دوم، ارتش ایالات متحده استفاده از تورنیکه را کاهش داد، زیرا زمان بین استفاده و رسیدن به مراقبت های پزشکی آنقدر طولانی بود که آسیب ناشی از توقف گردش خون بدتر از از دست دادن خون بود.

از آغاز قرن بیست و یکم، مقامات ایالات متحده استفاده از آن را در موقعیت‌های نظامی و غیرنظامی احیا کرده‌اند، زیرا تأخیر در درمان به‌طور چشمگیری کاهش یافته است. پلیس ایالت ویرجینیا و ادارات پلیس در دالاس، فیلادلفیا و سایر شهرهای بزرگ، تورنیکت ها و سایر باندهای پیشرفته را ارائه می دهند.

در افغانستان و عراق، تنها 2 درصد از سربازان مبتلا به خونریزی شدید در مقایسه با 7 درصد در جنگ ویتنام جان خود را از دست دادند، که بخشی از آن به دلیل ترکیبی از تورنیکت ها و دسترسی سریع به پزشکان بود. از جنگ های عراق و افغانستان زندگی می کند.در استفاده غیرنظامی، شیوه‌های نوظهور شامل حمل و نقل بیماران بسته‌شده حتی قبل از رسیدن نیروهای اورژانس و شامل تورنیکت‌هایی با دفیبریلاتور برای استفاده اضطراری است.

بهترین سیستم های تورنیکت – سیستم تورنیکت شخصی
تورنیکه را می توان به عنوان یک دستگاه فشرده کننده یا فشرده کننده تعریف کرد که برای کنترل جریان خون شریانی و وریدی در قسمتی از اندام برای مدت زمان مشخصی استفاده می شود. فشار به صورت محیطی در اطراف قسمتی از اندام در محل مورد نظر اعمال می شود. این فشار به دیواره رگ‌های خونی منتقل می‌شود و باعث مسدود شدن یا محدود شدن موقت آنها می‌شود.

در تنظیمات جراحی، از یک تورنیکه برای مسدود کردن جریان خون شریانی به دنبال تخلیه خون استفاده می‌شود تا زمینه جراحی نسبتاً بدون خون ایجاد شود و از دست دادن خون به حداقل برسد.

در شرایط اضطراری، از یک تورنیکت برای توقف خونریزی ضربه‌ای استفاده می‌شود تا مراقبت‌های پزشکی به موقع قبل از خونریزی فرد آسیب دیده ارائه شود. در تنظیمات توانبخشی، از یک تورنیکه برای محدود کردن جریان خون شریانی با فشار ثابت و ایمن برای مدت کوتاهی در طول تمرینات با شدت کم استفاده می‌شود تا اندازه و قدرت عضلانی با سرعت بیشتری افزایش یابد.

بخش های زیر به ارائه پیشرفته ترین سیستم تورنیکت جراحی و تاریخچه تورنیکت های جراحی می پردازد.

سیستم تورنیکت شخصی
شواهدی در ادبیات بالینی به خوبی ثابت شده است که فشارهای بالاتر تورنیکه با احتمال بیشتری از آسیب‌های مرتبط با تورنیکه مرتبط است در نتیجه، سیستم‌های تورنیکت مدرن با هدف استفاده از حداقل فشار مورد نیاز برای توقف جریان خون در اندام در طول مدت یک عمل جراحی می‌خواهند. این منجر به توسعه سیستم های تورنیکت شخصی شده است.

این پیشرفته ترین سیستم های تورنیکه به کارکنان حین عمل اجازه می دهد تا مراقبت های شخصی، ایمن و موثر را برای بیماران خود ارائه دهند. آنها شامل کاف‌های تورنیکت شخصی‌شده، آستین‌های محافظت از اندام‌های منطبق، و ابزارهای تورنیکت شخصی‌سازی شده‌اند که در مجموع خطر آسیب‌های مربوط به تورنیکت را با اعمال فشارها و گرادیان‌های فشار پایین‌تر و ایمن‌تر به بیمار به حداقل می‌رسانند.

سرآستین های تورنیکت شخصی
کاف‌های تورنیکت شخصی‌شده، کاف‌های تورنیکت پیشرفته‌ای هستند که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بهتر با شکل و اندازه اندام بیمار مطابقت داشته باشند، و بنابراین اعمال مؤثرتری از فشار کاف به اندام را ارائه می‌دهند و امکان استفاده از فشارهای پایین‌تر و ایمن‌تری را فراهم می‌کنند . کاف‌های شخصی‌شده از طریق طراحی کانتور متغیر که به کاربر اجازه می‌دهد

شکل کاف تورنیکت را با طیف وسیعی از اشکال اندام غیر استوانه‌ای (یا مخروطی) تطبیق دهد، بهتر با شکل اندام بیمار مطابقت دارد. آنها همچنین از طریق طراحی کاف کودکان، بزرگسالان و چاقی بهتر با اندازه اندام بیمار مطابقت دارند.

بهترین تورنیکت: سیستم تورنیکت شخصی شده با سنسور دیستال برای اندازه گیری LOP
شکل 1: سیستم تورنیکه شخصی شده با سنسور دیستال برای اندازه گیری LOP.
آستین های همسان محافظ اندام
فشارهای زیاد، گرادیان فشار بالا و نیروهای برشی اعمال شده به پوست و بافت های نرم زیر کاف تورنیکت می تواند باعث آسیب به پوست و بافت های نرم شود. برای کاهش ماهیت و وسعت این آسیب‌ها، مطالعاتی منتشر شده است که اثربخشی نسبی بدون مواد محافظ، بالشتک زیرین، جوراب ساق بلند زیرین و آستین‌های محافظ اندام زیرین را که با اندازه‌های خاص اندام و اندازه‌های کاف مطابقت دارند، ارزیابی می‌کنند

نتایج مطالعه شواهدی را ارائه می‌دهد که آستین‌های محافظ اندام با محافظت از پوست زیر کاف‌های تورنیکت در طول استفاده از تورنیکه، ایمنی را بهبود می‌بخشد، و همچنین شواهدی را ارائه می‌دهد که بیشترین ایمنی را از طریق استفاده از آستین‌های محافظ اندام به‌طور خاص با اندازه اندام و اندازه سرآستین مطابقت دارد.

ابزار تورنیکت شخصی
بسیاری از مطالعات منتشر شده در ادبیات پزشکی نشان داده‌اند که فشارهای تورنیکت و گرادیان‌های فشار بالاتر با خطرات بالاتر آسیب‌های مربوط به تورنیکت مرتبط است مطالعات همچنین نشان داده اند که فشارهای پایین تر تورنیکت با عوارض و درد کمتر همراه است بنابراین، هنگامی که از تورنیکت در جراحی استفاده می شود، کارکنان جراحی عموماً سعی می کنند از کمترین فشار تورنیکه استفاده کنند که به نظر آنها با خیال راحت امکان پذیر باشد.

ابزارهای تورنیکه شخصی شده خطر صدمات مرتبط با تورنیکه را با اعمال فشارهای پایین تر و شیب فشار بر روی بیمار کاهش می دهند. این کار با اندازه گیری خودکار فشار انسداد اندام (LOP) هر بیمار و توصیه فشار تورنیکه بر اساس LOP انجام می شود. LOP را می توان به عنوان حداقل فشار مورد نیاز، در یک زمان خاص در یک کاف تورنیکت انتخابی که به اندام بیمار در محل مورد نظر اعمال می شود،

برای توقف جریان خون شریانی به اندام دیستال کاف تعریف کرد LOP تحت تأثیر متغیرهایی از جمله ویژگی های اندام بیمار، ویژگی های کاف تورنیکه انتخاب شده، تکنیک استفاده از کاف بر روی اندام، ویژگی های فیزیولوژیکی بیمار از جمله فشار خون و دمای اندام و سایر عوامل بالینی (به عنوان مثال، میزان هر گونه ارتفاع اندام در طول اندازه گیری LOP و میزان حرکت هر اندام در طول اندازه گیری). درباره اینکه چگونه فشار تورنیکه بر اساس LOP خطر آسیب ناشی از تورنیکه را کاهش می دهد بیشتر بدانید

سیستم‌های تورنیکت شخصی‌شده ریشه‌های خود را به زمان امپراتوری روم (199 قبل از میلاد تا 500 پس از میلاد مسیح) بازمی‌دارند، زمانی که دستگاه‌های غیر پنوماتیک برنزی و چرمی (شکل 3) برای کنترل خونریزی ناشی از قطع عضو در طول جنگ استفاده می‌شدند. هدف نجات یک زندگی بدون توجه به نجات اندام بود.

تورنیکت ران برنزی و چرمی که رومیان باستان برای کنترل خونریزی استفاده می کردند.
شکل 3: تورنیکت ران برنزی و چرمی که توسط رومیان باستان برای کنترل خونریزی استفاده می شد.
تورنیکت های غیر پنوماتیک
دستگاه‌های تورنیکت ابتدایی مورد استفاده یونانی‌ها و رومی‌ها تقریباً بدون تغییر باقی ماندند تا اینکه در سال 1718 یک جراح فرانسوی به نام ژان لوئیس پتی یک دستگاه پیچی برای مسدود کردن جریان خون در محل جراحی ایجاد کرد، او نام این دستگاه را گذاشت. “تورنیکه” از فعل فرانسوی “tourner” (چرخش کردن).

جوزف لیستر به دلیل استفاده از تورنیکه برای ایجاد میدان جراحی بدون خون در سال 1864 اعتبار دارد. در سال 1873، فردریش فون اسمارچ یک باند لاستیکی برای تخلیه و استفاده از تورنیکه ابداع کرد. این دستگاه نسبت به دستگاه پیچ پتی برتری داشت، زیرا باندهای پارچه‌ای پتی پاره می‌شد، پیچ می‌توانست باز شود و فشارهایی که بسیار زیاد، ناشناخته و ناهموار بود به اندام زیرین وارد می‌شد که منجر به خطرات و جراحات می‌شد.

در سال 1881، Volkmann نشان داد که فلج اندام می تواند ناشی از استفاده از تورنیکه Esmarch باشد. موارد زیادی از فلج جدی و دائمی اندام در اثر استفاده از تورنیکت های غیر پنوماتیک اسمارچ گزارش شده است.

سیستم های تورنیکت پنوماتیک اولیه
با توجه به گزارش‌هایی مبنی بر صدمات جدی و فلج اندام با تورنیکت‌های غیر پنوماتیک، در سال 1904 هاروی کوشینگ اولین تورنیکت پنوماتیک را توسعه داد کوشینگ از یک منبع گاز فشرده برای باد کردن یک مثانه استوانه‌ای شکلی که اندام را احاطه کرده بود استفاده کرد تا جریان خون را در پوست سر کنترل کند تا جراحی مغز و اعصاب را تسهیل کند. این دستگاه دو مزیت نسبت به تورنیکه Esmarch داشت: کاربرد سریع و حذف. و کاهش بروز فلج عصبی.

سیستم های تورنیکت پنوماتیک مدرن
سیستم‌های تورنیکه مدرن مبتنی بر میکرو کامپیوتر هستند و امکان کنترل دقیق‌تر و خودکار فشار و بسیاری از ویژگی‌های ایمنی مهم را در سیستم‌های تورنیکت پنوماتیک اولیه غیرممکن می‌سازند

تورنیکت‌های پنوماتیک اولیه مانند آنهایی که کوشینگ استفاده می‌کرد به منبع خارجی گاز فشرده نیاز داشت و از یک تنظیم‌کننده مکانیکی برای کنترل فشار گاز در کاف تورنیکت استفاده می‌کرد.

این سیستم‌های تورنیکت پنوماتیکی که اکنون منسوخ شده‌اند، هیچ یک از آلارم‌ها و ویژگی‌های ایمنی رایج در سیستم‌های مدرن را ندارند. به عنوان مثال، آنها به تنظیم کننده های فشار مکانیکی متکی بودند که ذاتاً دقت کمتری داشتند، آنها فاقد هر گونه آلارم سمعی و بصری برای هشدار سریع به کاربران در مورد فشارهای خطرناک بالا و پایین در کاف های تورنیکت بودند،

آنها فاقد تایمرهای خودکار و هشدارهای زمان سپری شده بودند، و فاقد دستگاه خودآزمایی بودند. برای بررسی خودکار ابزار تورنیکه در هنگام راه اندازی و قبل از استفاده از بیمار. همه این محدودیت ها با معرفی تجاری اولین سیستم های تورنیکت اتوماتیک در سال 1981 برطرف شد و پذیرش و استفاده بعدی از آنها در ارتوپدی و سایر تخصص های جراحی گسترده شد.

اولین سیستم تورنیکت الکترونیکی توسط دکتر جیمز مک یوون، دکترای P.Eng. در اواخر دهه 1970 اختراع شد. اولین حق ثبت اختراع ایالات متحده برای سیستم تورنیکت خودکار در سال 1984 به دکتر مک اوون اعطا شد. سیستم‌های تورنیکه مدرن بر اساس اختراع دکتر مک‌یوون دارای کنترل خودکار و خود کالیبراسیون برای اطمینان از ایمن بودن سیستم‌ها برای استفاده هستند. آنها همچنین مستقل هستند

زیرا برای عملکرد به منابع گاز فشرده خارجی نیاز ندارند. آنها کنترل دقیق فشار کاف را از طریق رگولاتورهای الکترونیکی ارائه می دهند و دارای ویژگی های ایمنی مختلفی مانند آلارم صوتی و تصویری برای نشت پنوماتیک و زمان باد شدن هستند. درباره فناوری ابزار تورنیکت بیشتر بدانید.

در نتیجه این پیشرفت‌ها در فناوری تورنیکه، سازمان غذا و داروی ایالات متحده تورنیکت‌های پنوماتیک را به عنوان تجهیزات پزشکی کلاس I طبقه‌بندی کرد، که نشان می‌دهد آنها کمترین آسیب را به کاربر وارد می‌کنند و از طریق استفاده عادی توسط پزشکان آموزش دیده، منبع معقولی برای آسیب ایجاد نمی‌کنند.

سیستم های تورنیکت شخصی سازی شده
پیشرفت های اخیر در تکنولوژی تورنیکت منجر به توسعه سیستم های تورنیکت شخصی شده است. این سیستم‌های تورنیکت بادی مدرن، به‌طور خودکار حداقل فشار مورد نیاز برای مسدود کردن یا توقف جریان خون شریانی در اندام (فشار انسداد اندام – LOP) را اندازه‌گیری می‌کنند و فشار کاف را برای استفاده در طول جراحی توصیه می‌کنند که برای هر یک از آنها شخصی‌سازی شده است.

بیمار فردی بر اساس LOP. آن‌ها همچنین دارای کاف‌های تورنیکت شخصی‌شده و آستین‌های محافظتی متناسب با اندام هستند که می‌تواند با شکل و اندازه اندام هر بیمار منطبق باشد. شخصی سازی ابزار تورنیکه، کاف و آستین برای هر بیمار با اجازه دادن به استفاده از فشارهای کاف کمتر و گرادیان های فشار کمتر، ایمنی را بیشتر بهبود می بخشد

تخمین زده می شود که تورنیکت های پنوماتیک مدرن سالانه در بیش از یک میلیون مورد جراحی استفاده می شود . با این حال، علیرغم فراوانی استفاده، مزایای متعدد تورنیکت های جراحی مدرن و گرایش به استفاده شخصی از تورنیکت، خطراتی برای ایمنی بیمار وجود دارد.

مانند تمام جنبه های مراقبت بعد از عمل، ایمنی بیمار باید در ارزیابی، انتخاب و استفاده از تورنیکت ها و لوازم جانبی پنوماتیک مورد توجه اولیه قرار گیرد . بنابراین، به منظور بهبود ایمنی بیمار، ضروری است که کارکنان حین عمل مفاهیم تورنیکت زیر را درک کنند.

شرکت پزشکی طب دائم


جهت مشاوره و خرید با ما در ارتباط باشید .
شماره تماس 09046285161
اینستاگرام : TEB DAEM
ادرس : شیراز بلوار کریم خان زند نبش ک 42 زند ط فوقانی فروشگاه کوثر شرکت پزشکی طب دائم
https://tebdaem.com/wp-admin/post.php?action=edit&post=6309
https://tebdaem.com/wp-admin/post.php?action=edit&post=12019

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *