10 برند برتر پروتزهای زانو و لگن

10 برند برتر پروتزهای مفصل زانو و لگن

امروزه به دلیل وجود بیماری های آرتروز مفاصل یا حوادث یا سبک زندگی نامناسب باعث می شود برخی افراد مخصوصا افراد در سنین پیری نیاز داشته باشند تعویض مفصل زانو و یا لگن انجام دهند. در این پست می خواهیم برترین شرکتهایی که تولیدکننده پروتزهای زانو و لگن هستند و در ایران نیز نمایندگی دارند به شما معرفی کنیم . تقریبا پروتزی که برای شما استفاده می شود می تواند یکی از برند های زیر باشد :

بهترین مارک پروتز زانو

برندهای آمریکایی به نسبت بقیه برندها مرغوب تر هستند اما قیمت آن ها هم بالاتر است . البته این دلیل نمی شود بقیه برندها جنس خوبی نداشته باشند بلکه همه ی مارک های زانو در یک رنج هستند و توسط وزرات بهداشت و اداره کل تجهیزات پزشکی تایید شده اند. بهترین مارک پروتز لگن هم وضعیتی مشابه پروتزهای زانو دارند.

1-استرایکر (stryker)

استرایکر (stryker)

Stryker یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه فناوری پزشکی در جهان است و محصولات و خدمات نوآورانه ای در زمینه پزشکی و جراحی، نوروتکنولوژی، محصولات ارتوپدی و ستون فقرات ارائه می دهد.این شرکت علاوه بر این تولیدکننده بهترین نوع پروتزهای جایگزینی زانو و لگن محسوب می شود.

استرایکر (stryker)

دفتر اصلی استرایکر در آمریکا است و برند آمریکایی محسوب می شود که با کیفیت ترین در نوع خود محسوب می شود.

2-دپوی DePuy Synthes

DePuy Synthes

DePuy Synthes، یک شرکت بزرگ ارتوپدی و یکی از جامع‌ترین مجموعه‌های ارتوپدی را در جهان ارائه می‌کند که به بهبود و بازگرداندن حرکت میلیون‌ها بیمار که به آنها خدمات می‌دهد کمک می‌کند. DePuy Synthes، در تخصص هایی از جمله بازسازی مفاصل، تروما، فک و صورت، جراحی ستون فقرات و پزشکی ورزشی،فعالیت دارد.

در سال 1895، یک شیمیدان و فروشنده داروسازی 35 ساله به نام Revra DePuy ایده راه اندازی کسب و کار برای تولید اسپلینت های الیافی را که می تواند برای بیماران سفارشی شود و پیشرفتی در مقایسه با آتل های چوبی معمولی باشد، مطرح کرد. در اواخر قرن نوزدهم.DePuy کسب و کار خود را که او آن را DePuy Manufacturing Company نامید، در اتاق هتلی در مرکز شهر ورشو افتتاح کرد، شهری در شمال ایندیانا که خانه چندین دریاچه طبیعی است و دیپوی در طول سفرهای کاری خود به آن علاقه مند شده بود.

بعداً، در سال 2012، جانسون شرکت جهانی تجهیزات پزشکی Synthes, Inc. را خریداری کردد و آن شرکت را با برند DePuy برای ایجاد یکی از بزرگترین مشاغل ارتوپدی و عصبی در جهان افتتاح کرد.

دفترمرکزی دپوی نیز در ایالات متحده آمریکا مستقر است و جز برندهای آمریکایی پر طرفدار محسوب می شود.

نمونه پروتز زانو شرکت دپوی
نمونه پروتز زانو شرکت دپوی
نمونه پروتز مفصل لگن دپوی

نمونه پروتز مفصل لگن دپوی

3-زیمر Zimmer Biomet

Zimmer Biomet

Zimmer Biomet با نام زیمر در ایران یکی از معروف ترین و مرغوب ترین برندهای پروتزهای مفاصل را ارائه می دهد این شرکت از سال 1927 شروع به فعالیت نموده است البته این شرکت فقط در زمینه پروتزها فعالیت ندارد و در زمینه هوش مصنوعی که به کمک حرکت بیماران آمده است. زیمر جز شرکت هایی است که در سراسر دنیا نمایندگی دارد و جز برندهای آمریکایی پرطرفدار است.

نمونه پروتزهای زانو شرکت زیمر
نمونه پروتزهای زانو شرکت زیمر
پروتز های مفصل لگن شرکت زیمر
پروتز های مفصل لگن شرکت زیمر

4-اسمیت Smith & Nephew 

شرکت اسمیت نیز یک شرکت انگلیسی است که در زمینه تجهیزات ارتوپدی من جمله پروتزهای تعویض مفصل زانو و لگن فعالیت دارد. این شرکت در آمریکا ، کانادا و دبی نمایندگی دارد.

پروتزهای تعویض مفصل لگن اسمیت
پروتز های تعویض مفصل زانو اسمیت
پروتز های تعویض مفصل زانو اسمیت

5-گروپ لپین Groupe Lépine

این شرکت نیز مستقر در فرانسه و فعال در حوزه هوش مصنوعی می باشد که یکی از شاخه های آن تولید ابزارهای ارتوپدی است . یکی از مرغوب ترین و مناسب ترین پروتزهای تعویض مفصل زانو و لگن را ارائه می دهد.

Groupe Lépine
پروتزهای تعویض مفصل زانو و لگن گروپ لپین

6-بایوتک BIOTECH

شرکت بیوتک ارائه دهنده پروتزهای تعویض مفصل زانو و لگن در کشور انگلستان می باشد.

7-مونوگرام Monogram

مونوگرام Monogram

مونوگرام با تجاری سازی ایمپلنت های مفصلی بسیار شخصی سازی شده منحصر به فرد برای هر بیمار و اولین سیستم روباتیک فعال در نوع خود که برش های استخوانی دقیقی را انجام می دهد، راه بهتری را توسعه می دهد. این شرکت جز شرکت هایی است که از تکنولوژی پیشرفته برای جاگذاری مفاصل زانو و لگن استفاده می کند و هنوز وارد ایران نشده است اما به جرات می توان گفت جز قوی ترین و پیشرفته ترین سیستم های تعویض مفصل زانو و لگن در جهان به شمار می رود.

مونوگرام Monogram

8-DJO دی جی اُ

DJO از آغاز ساده خود در گاراژ کالیفرنیا به یک شرکت میلیارد دلاری تبدیل شده است. امروزه با بیش از پنج هزار کارمند در بیش از ده ها مرکز در سراسر جهان،
DJO Global با ارائه دستگاه‌ها و خدمات پزشکی هوشمند از پیشگیری از آسیب تا توانبخشی، مردم را قادر می‌سازد تا زندگی خود را به بهترین شکل انجام دهند.

9-رایت WRIGHT 

کمپانی رایت نیز جز فعال ترین شرکت هایی است که در زمینه تولید پروتزهای تعویض مفصل زانو و آرنج و مچ پا فعالیت دارد.

10-میکروپورت MicroPort

میکروپورت جز شرکت هایی است که در زمینه تولید پروتزهای تعویض مفصل لگن و زانو فعالیت دارد.

سیستم نتریکس شرکت میکروپورت
سیستم نتریکس شرکت میکروپورت

شرکت های بالا برترین شرکت ها در دنیا است و فقط تولیدکننده پروتزهای مفاصل زانو و لگن نیستند بلکه دستگاه ها و ابزارهای ارتوپدی و ستون فقرات را تولید می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *