راه رفتن بعد از تعویض مفصل زانو

راه رفتن بعد از تعویض مفصل زانو چه موقع است؟

بیمار مراجعه می‌کند و می گوید که من تا چه مدت پس از جراحی زانو می توانم راه بروم؟
پس از چه مدتی می توانم عصا یا واکرم را کنار بگذارم ؟
پس از چه مدت به زندگی طبیعی ، رانندگی و کارهای روزمره برمیگردد ؟
شرایط راه رفتن بعد از تعویض مفصل زانو

طبیعتاً در حالت عادی روز بعد از جراحی ، بیمار از تخت پایین می آید و می تواند یک مدتی را راه برود که نیاز بیمار می باشد . تا زمانی که ما تشخیص دهیم که پا کاملاً از هم باز شده و دیگر نیازی به زانو بند نیست .
همچنین تا زمانی که ما تشخیص بدهیم که بیمار تعادل کافی را دارد و معمولا این زمان یک ماه طول می کشد تا بیمار واکر را کنار بگذارد و راه رفتن طبیعی خود را داشته باشد و بر اساس فیزیک و وزن بیمار ، توانایی قبل از جراحی ، نحوه جراحی هایی که روی بیمار انجام شده است ، بیمار می‌تواند در یک زمان مشخصی به رِنج کافی که می تواند از پله بالا و پایین برود ، برسد .
هرچه که بیمار فیزیوتراپی بهتری برود ، جراحی با روش های جدیدتری روی آن انجام شود و بیمار وزن کمتری داشته باشد ، این زمان کوتاه تر می شود و می توانیم زاویه خم شدن پا را تا بالای ۹۰ درجه تا نود و سه درجه را برای بیمار ایجاد کنیم تا بتواند حرکات روزمره مانند بالا و پایین رفتن از پله انجام دهد .

رانندگی بعد از عمل زانو

بحث رانندگی یک بحث متفاوت است و عکس العمل طبیعی بدن برای ترمز گرفتن و اینکه در مواقع اضطراری بتواند تصمیم گیری سریع انجام دهد ، می باشد‌ .
بنابراین به فیزیک بیمار و کسی که به عنوان همراه کنار بیمار می نشیند و ارزیابی می کند که آیا حرکاتی که می تواند هنگام رانندگی انجام دهد ، آن سرعت و توان طبیعی را دارد بستگی دارد و این مسئله قابل زمان گذاشتن نیست و از پنج تا شش ماه طول می کشد تا بیمار به کار اصلی خود کاملاً باز گردد و مشکلی نداشته باشد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *